Great docs & support

صدور پروانه

منطقه 4 شهرداری کرمان صدور انواع پروانه جهت ساخت وساز را انجام می دهد.

اطلاعات بیشتر

Forum Support

حقوق شهروندی

با عنايت به دیدگاههای رهبر کبير انقلاب و بنيان گذار جمهوري اسلامي ايران حضرت امام خميني (قدس سرّه) ....

اطلاعات بیشتر

Easy to starts

سرعت در ارائه خدمات

در این منطقه کلیه فرآیندهای شهرداری با حداکثر شرعت و دقت با استفاده از سیستم های مکانیزه انجام می شود.

اطلاعات بیشتر

شهردار منطقه چهار کرمان تشریح کرد:

از رفع مشکل آب‌گرفتگی معابر تا بهسازی و زیباسازی پارک‌های قدیمی

 

شهردار منطقه چهار شهر کرمان اقدامات این منطقه برای رفع مشکل آب‌گرفتگی معابر در هنگام بارندگی را تشریح کرد.

علی عسکری با بیان اینکه ازجمله مشکلات پیشِ روی منطقه چهار، آب‌گرفتکی معابر در زمان بارندگی است، گفت: با توجه به مطالعات مشاورِ طرحِ جمع‌آوری آب‌های سطحی، نقاط بحرانی را در منطقه چهار شناسایی کردیم.

وی افزود: یکی از این نقاط، روبه‌روی دانشگاه «شهید باهنر» است که مقرر شد با همکاریِ این دانشگاه، برای رفع مشکل آب‌گرفتگی در این محدوده وارد عمل شویم.

شهردار منطقه چهار کرمان ادامه داد: سه‌راهی «17 شهریور» و خیابان «سرباز» نیز از دیگر معابری است که در هنگام بارندگی با مشکل آب‌گرفتگی روبه‌رو می‌شود.

عسکری با بیان اینکه برای رفع این مشکل، کانال جمع‌آوری آب‌های سطحی در این منطقه، توسط معاونت خدمات شهری شهرداری منطقه چهار درحال لایروبی است، گفت: با اصلاح آسفالت برخی معابر نیز مشکل آب‌گرفتگی تعدادی از معابر برطرف شده است.

وی افزود: کانال‌گذاری روبه‌روی بنای تاریخی «تخت درگاه‌‌قلی‌بیگ» از دیگر اقدامات برای رفع مشکل آب‌گرفتگی در این محدوده است.

شهردار منطقه چهار کرمان همچنین به اقدامات در خصوص مقابله با شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: ورودی بیمارستان‌ها، مراکز درمانی، مبلمان شهری و وسایل پارک‌ها، به‌صورت شبانه ضدعفونی می‌شود.

عسکری افزود: به‌منظور جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، در ورودی شهرداری منطقه چهار نیز میز خدمت گذاشته شده که این اقدام از مراجعۀ بی‌مورد ارباب‌رجوع به ساختمان شهرداری جلوگیری می‌کند.

وی با اشاره به برخی اقدامات عمرانی منطقه چهار، از رنگ‌آمیزی 20 هزار متر جدول‌های معابر این منطقه خبر داد و گفت: روشنایی بعضی از معابر ازجمله میدان «پژوهش» و بلوار «22 بهمن» اصلاح شده است.

شهردار منطقه چهار کرمان در ادامه، با بیان اینکه بهسازی و زیباسازی پارک‌های قدیمی این منطقه ازجمله «نیلوفر»، «نسترن» و «گلستان» در دستور کار است، گفت: توسعۀ شبکۀ آب خام نیز ازجمله دیگر اقدامات در دستور کار است.

عسکری افزود: شهرک صنعتی به‌عنوان یکی از مناطق کم‌برخوردار نیز در حال بهسازی است.

وی ادامه داد: از مهمترین اقدامات در شهرک صنعتی، ارایه اخطار کتبی برای جابه‌جایی کوره‌ها، آزادسازی معابر و ایجاد زمین ورزشی با همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری است.

شهردار منطقه چهار کرمان همچنین از افزایش 70 درصدی درآمد شهرداری منطقه چهار نسبت به شش‌ماهه گذشته خبر داد و گفت: بودجه شهرداری منطقه چهار، صد درصد محقق شده است.

عسکری همچنین از جدول‌گذاری معابر بلوار «امام سجاد»، بلوار «شهید بختیاری» و خیابان «داروگر» و پیاده‌روسازی و نورپردازی خیابان «شاه‌نعمت‌الله ولی» و خیابان «شهدا» خبر داد و گفت: ساماندهی، پیاده‌روسازی و زیباسازی ورودی «هفت‌باغ» نیز در دستور کار است.

وی با اشاره به انتخاب مشاور برای بهسازی و زیباسازی بلوار «۲۲ بهمن» گفت: با ارایۀ طرح ازسوی مشاور، اقدامات لازم برای اجرای مسیر تندرستی، پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری در این بلوار شروع می‌شود.

شهردار منطقه چهار افزود: بلوار «22 بهمن» براساس کودک و بازی ساماندهی و بهسازی می‌شود.

عسکری ادامه داد: سرآسیاب نیز از مناطق کم‌برخوردار منطقه چهار است که مقرر شد در محل مناسبی در این محله، پارک بحران و پدافند غیرعامل ایجاد شود.

مدیران شهرداری


معاون برنامه ریزی

مسعود محمدی قرد

معاون شهرسازی

مهندس وحدتی


معاون خدمات شهری

مهندس عسکری


معاون فنی و عمرانی

مهندس قربانی


سرپرست معاونت مالی و اقتصادی

مهدیه پارسا

Go to top